urządzenie do głuszenia królików

STZ 6/K

M0026/K


Warning: A non-numeric value encountered in /home/koma/public_html/wp-content/themes/DynamiX/lib/inc/shortcodes/stage-slider.php on line 148

Warning: A non-numeric value encountered in /home/koma/public_html/wp-content/themes/DynamiX/lib/inc/shortcodes/stage-slider.php on line 149
stz_6k_01
stz_6_12052019_02
stz_6_12052019_04
stz_6_12052019_06
stz_6_12052019_05

Warning: Illegal string offset 'width' in /home/koma/public_html/wp-content/themes/DynamiX/lib/inc/shortcodes/stage-slider.php on line 300

Warning: Illegal string offset 'crop' in /home/koma/public_html/wp-content/themes/DynamiX/lib/inc/shortcodes/stage-slider.php on line 307

STZ 6 jest najpopularniejszym urządzeniem do głuszenia zwierząt, zarówno w ubojniach małych, jak i dużych. O jego popularności decyduje wszechstronne zastosowanie, możliwość dostosowania do indywidualnych oczekiwań klientów oraz przystępna cena.

Solidna, trwała obudowa, bezpieczne przyłącza i wysoka jakość zastosowanych podzespołów elektrycznych i elektronicznych pozwalają na intensywną eksploatację.

Urządzenie nie wymaga specjalnego zabezpieczenia oraz konserwacji. Niemniej, dla poprawnego działania niezbędne są coroczne przeglądy.

 

Urządzenie STZ-6 składa się z dwóch zasadniczych zespołów:

– zasilacza sieciowego z transformatorem separacyjnym z elektronicznym układem pomiaru i sterowania oraz ze sterownikiem parametrów uboju PIG821 i rejestratora parametrów głuszenia,
– ramion głuszących.

[reveal title="Czytaj dalej" open="false" color="grey-lite"]

Zespół zasilacza umieszczony jest w szczelnej skrzynce. Skrzynka przystosowana jest do zamocowania w miejscu użytkowania.

Na obudowie zasilacza, z boku, umieszczono specjalne gniazdo do przyłączenia ramion głuszących.

Działanie urządzenia oparte jest na zasadzie automatycznego pomiaru rezystancji ciała głuszonego zwierzęcia. W stanie gotowości do pracy, na rozwartych elektrodach ramion występuje wyłącznie niskie bezpieczne napięcie pomiarowe około 15 V. W chwili dociśnięcia elektrod do ciała zwierzęcia, następuje pomiar rezystancji oraz automatyczne podanie napięcia głuszenia < 400 V, które samoczynnie zostaje odłączone po zakończeniu procesu głuszenia (tj. rozwarciu elektrod).

[/reveal]

  • system rozpoznawania zwierząt – zabezpieczający operatora przed porażeniem prądem 
  • płynna regulacja natężenia oraz częstotliwości prądu głuszenia
  • 9 programów głuszenia (możliwa zmiana ich parametrów przez użytkownika)
  • możliwość zmiany programu głuszenia jednym przyciskiem
  • rejestracja parametrów pracy

Zasilacz STZ 6 – jest przystosowany do oszałamiania elektrycznego zwierząt z przyłożeniem elektrod do głowy. Urządzenie zgodne z Rozporządzeniem Rady WE Nr 1099/2009 z dnia 24 września 2009 w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania, a także spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczącej humanitarnego traktowania zwierząt.

Input Output
U = 230 V; 50 Hz U < 400 V
P < 700 W I 0,02 ÷ 2,5 A
I < 3 A 50 ÷ 800 Hz

• szczelność skrzynki – IP 55

stz_pic_paramet_01

14,4 kg

 5,0 m

480 x 365 x 250 mm

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA  

horizontal break

Rejestrator parametrów głuszenia

 

Urządzenie rejestrujące spełnia wymagania Rozporządzenia Rady WE Nr 1099/2009 z dnia 24 września 2009 r. ( załącznik II pkt.4.1 ) w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania.

Urządzenie rejestrujące jest fabrycznie zainstalowane w urządzeniu głuszącym STZ-6. Podczas uboju rejestrator dokonuje pomiaru parametrów elektrycznych związanych z ubojem i zapisuje te wartości na karcie pamięci SDHC umieszczonej w gnieździe rejestratora i opcjonalnie bezpośrednio na komputerze. Wartości parametrów głuszenia są rejestrowane w postaci tekstowej.

horizontal break

Rynna do głuszenia królików

 

Rynna do głuszenia królików współpracuje z urządzenie STZ 6/K. Sygnalizacja świetlna umieszczona w korpusie rynny informuje operatora o gotowości urządzenia oraz o przebiegu głuszenia.

Stelarz, ze stali nierdzewnej przygotowywany jest, w zależności od oczekiwań klienta w różnych wariantach. Pozwala przymocować rynnę do ściany lub ustawić na stole.

Rynna wykonana jest z tworzywa sztucznego. Stanowi to dodatkową izolację.